Zostaw swój adres mailowy, wówczas gołąb pocztowy przyniesie wieści o kolejnej "Migawce" prosto na Twoją skrzynkę..
Imię
Email

Nie znam odpowiedzi

Skomentuj przez profil Facebooka


You may also like...

23 Responses

 1. Zadaję sobie to pytanie od lat i chyba wszystko jest kwestią edukacji. Jako dziecko nigdy w szkole nie usłyszałam, że wojna była czymś złym – wręcz przeciwnie, mówiono nam o bohaterach, zwycięstwach, poświęceniu, patriotyzmie, idei. Nie rozumiem tego do tej pory.

 2. Anna Gora pisze:

  Przecież odpowiedź jest taka prosta: pięniądze i władza

  • Jest no bardzo smutno ale musze sie z tym zgodzic ze to pieniadze I wiedza. Dlatego musisz wiedziec ze to stworzylas swojemu dziecku( mimo tych czasem”potkniec”) ze pokazalas piekna swieta z minimalnym kosztem I to ze ona I ty jestescie wdzieczne za widok pieknego zachodu slonca – to jest zycia. To co prowadzi do wojen to pragnienie tego czego sie jeszcze nie ma , tyle ze jak tylko sie tym wlada to juz nie cieszy. Wiec trzeba znalezc cos nowego. Takich ludzi nie obchodzi kto cierpi. Tyle ze now zdaja sobie sprawy jakies to ich zycie jest szare ,samotnie i smutne. Wy zyjecie w kolorach I w tej niewiadomej co nowy dozen przyniesie-a napewno przyniesie nowe przygode. Nie da sie wytlumaczyc tego ,badzcie tu I teraz I cieszcie sie kazda chwila tak samo dobra jak I zla, no ta droga uczy a I to w zyciu potrzebne

  • Joanna Wojtowicz @anna góra ano, wladza, pieniadze, czasem wprost, czasem pod plaszczykiem religii. Stad pasuje mi ten pacyfistyczny, azjatycki Budda, patrzacy na swiat spod polprzymknietych powiek. O ile wlasnie nie zarzyna Rohynga, bo jak widac skrajni wariaci istnieja wszedzie..

  • Yuleck Ap pisze:

   władza
   pieniądze są tylko narzędziem

 3. Prosta odpowiedź. Pieniądze. Trzeba przy tym pamiętać, że ludzie zrzucający te bomby są opłacani przez starców w garniturach patrzących jak to im słupki rosną na giełdzie.

  Oni nie widzą wojny tylko „operacje” i „systemy”. Trzymają się od tego na kilometr by im resztki sumienia się nie nadwyrężyły. Im dalej jest się od ofiar swoich decyzji tym łatwiej się je podejmuje.

  • Tak. Ci, którzy za tym stoją, stoja daleko i z reguly wszystko/duzo uchodzi im na sucho. Dlatego miedzy innymi uważam, ze coś takiego jak sprawiedliwość dziejowa nie istnieje. Życie nie jest sprawiedliwe, a zło w większości jest bezkarne :(

  • Somos dos – migawki z podróży Małej i Dużej Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił.

  • Wiesz, ze można odczytać to zdanie jako manipulacyjne, grające na emocjach i samoocenie, a w gruncie rzeczy nawołujące – wlasnie?.. Do robienia czego nawolujesz tym okrągłym zdaniem?

  • Jest to cytat od Edmunda Burke i opisuje on obojętność galarety społecznej. Jak to swego czasu usłyszałem od swojego kuzyna „Puki mnie to nie dotyczy, nie obchodzi mnie to.”

   I właśnie ty robisz to czego dotyczy ten cytat. Nagłaśniasz sytuacje, robisz coś by się ludzie przynajmniej orientowali, że te rzeczy dzieją się na świecie.

   Cytat nie nawołuje do chwytania za broń i skoczenie do mielarki wojennej, tylko nie bycie obojętnym na zło dziejące się na świecie bo jest gdzieś tam daleko i mi nie przeszkadza.

  • Paweł Grzelewski To znana postawa, odnosi sie do wielu obszarow niestety. Mam na mysli punkt widzenia kuzyna. Ja natomiast zadaje sobie pytanie czy mozliwym jest powstrzymac przemoc bez przemocy.. Ps. Znalam zdanie-nie znalam autora-dzieki! :)

  • Somos dos – migawki z podróży Małej i Dużej Przemoc jest często finansowana przez kogoś. Czy to dosłownie czy w przenośni. Podczas zimnej wojny pokazano, że teczki z informacjami miały o wiele większą siłę przebicia niż bomba atomowa. Odetnij źródełko i konflikt powoli zaniknie.

  • Yuleck Ap pisze:

   chodzi o władzę nad ludzkością
   wojna to głównie utrzymanie ludzi w strachu
   co powoduje stołeczna aprobatę na istnienie całego systemu rządzenia i środków przemocy

 4. Yuleck Ap pisze:

  znamy
  hermetyczne prawo biegunowości
  jeden biegun to miłość i wolna wola
  drugi hegemonia
  i ludzie są manipulowani przez ten drugi biegun

 5. Tom McDal pisze:

  Moze Starego Testamentu sie naczytali, albo innej ksiazki, w ktorej leje sie krew srogo kobiet i dzieci,i skoro bog pozwala, lub wrecz nakazuje, to w czym czlowiek ma byc lepszy od swojego domniemanego pana ….

 6. astra pisze:

  Długo szukałam w swoim życiu odpowiedzi na Twoje pytanie. Przeczyłam co tylko się dało: z historii, z psychologii, polityki, sztuki, mnóstwo literatury faktu itp. Zrozumienie (ale nie ulgę) przyniosły dopiero niepozorne książeczki (niepozorne pozornie :) bo pomimo niewielkiej objętości pełne treści) napisane przez Jane Goodall, „W cieniu człowieka” i „Przez dziurkę od klucza”. Szympans to nasze lustro. To co nazywamy złem jest produktem ewolucji, po prostu. Zmienić ten stan rzeczy będzie bardzo bardzo trudno. Ale te same procesy powołały na świat Dobro i głęboko wierzę, że ludzi dobrej woli jest więcej, co Wasza podróż udowadnia. Gorąco Was pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *