Zostaw swój adres mailowy, wówczas gołąb pocztowy przyniesie wieści o kolejnej "Migawce" prosto na Twoją skrzynkę..
Imię
Email

Imiona

Skomentuj przez profil Facebooka


You may also like...

11 Responses

 1. lavinka pisze:

  No proszę, a u nas śmieją się z Dżesik i Brajanków. A jednak może być gorzej… O_o

 2. mama Gajki pisze:

  jedno imię najpiękniejsze :)

 3. Ola Wysocka pisze:

  Hihi, taki film kiedyś był o dziewczynie, która się nazywała Madeinusa:)

 4. Uwielbiam Yesi , Maykel , Estif … Bajer normalnie z tymi imionami.

 5. Basia pisze:

  Uesnavi… Brzmi nie najgorzej i patronkę ma niczego😉

 6. Uesnavi… Brzmi nieźle i patronkę ma niczego

 7. Krzysiek pisze:

  Bardzo ciekawe, nie wiedziałem o tym. Chętnie przejrzałbym spis najciekawszych :) żeby wpaść na Uesnavi trzeba mieć nie lada wyobraźnię!

  • bestia pisze:

   Albo mieszkać blisko miejsca, gdzie kwateruja owi zołnierze.. Albo dostawac paczki w opakowaniach z owym napisem.. Skads sie to musialo wziąść.. :)

 8. Milla pisze:

  A mi się to podoba. Kiedyś czytałam artykuł o meksykańskiej rodzinie, gdzie dziewczynki miały imiona: Maria Jesus i Makarena :)

  U nas podobnie jest w społecznościach Romów. Dowolność w nadawaniu imion powoduje, że dorośli jako pełnie imiona mają np. Niunia czy Heniek. Ewentualnie Prince, Princessa czy Tiger. Choć tak, skąd pochodzę, był zwyczaj nadawania dzieciom romskim dwóch imion – pierwszego ichniejszego, a drugiego polskiego.

 9. piotr pisze:

  Wsród rdzennej ludności stanów południowych Meksyku panuje zwyczaj, że dziecku nadaje się imię świętego przypadające w dniu jego urodzin. Popularne są tu kalendarze ścienne znane z PRL-u gdzie pod data umieszczono nie tylko imię ale i nazwy przypadających tego dnia świąt państwowych jak Dzien Niepodległości ( w skrócie Dia de la Indep czy Rocznicy Rewolucji ( w skróciie Ave de la Rev). Ponieważ autochtoni często nie mówią po hiszpańsku ich córki i synowie otrzymują imiona, które są skrótami świąt państwowych – Avedelarev czy Diadelaindep. Słyszałem o młodzieńcu o uroczym imieniu Expriopdelpetrol co jest skrótem od Expriopiacion del Petroleo czyli nacjonalizacji ropy naftowej. Nieszczęśnik urodził się 30 maja – w dniu w którym przypada rocznica tego doniosłego aktu prawnego!. Osobna sprawa to imię męskie Masiosare. Jest to fraza z meksykańskiego hymnu i oznacza w wolnym tłumaczeniu ” jeszcze gdyby się ośmielił” . Niedawno w Mexico City oglądałem współczesną satyrę polityczną pod takim właśnie tytułem, której główny bohater o imieniu Masiosare jest ofiarą panującego tu systemu korupcji i dyskryminacji i ginie z rąk policji niesłusznie oskarżony o zbrodnię, której nie popełnił. Na koniec jeszcze jedna ciekawostka. Nierzadko spotyka się na prowincji mężczyzn o znajomo brzmiących imionach Lenin i Stalin. To pozostałość po rewolucji meksykańskiej 1917 roku, czerpiącej natchnienie z rewolucji bolszewickiej i ich przywódców. Pozdrowienia dla Zosi i Jasiów. No i oczywiście Gajki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *